Lampa Diodowa TRISTAR HPL-3

Lampa błyskowa TRISTAR HPL-3

Moją serię recenzji rozpocznę od lampy błyskowej marki Tristar. Jest to stosunkowo niedrogi produkt, jego ceny oscylują w okolicach 200 złotych. Nadaje się ona nie tylko do robienia zdjęć, ale także do nagrywania filmów przy pomocy lustrzanek – jest to świetna alternatywa dla profesjonalnego sprzętu.

Jeśli lubicie zdjęcia makro, to ta lampa jest naprawdę godna polecenia. Panel LED posiada ruchomą głowicę, więc możecie oświetlać obiekty znajdujące się przed obiektywem pod dowolnym kątem. Dodatkowo oświetlenie jest równomierne i bezcieniowe, co daje wrażenie naturalności. Dzięki temu, że lampa świeci światłem ciągłym, możecie obserwować jak będzie wyglądać Wasze zdjęcie już podczas jego wykonywania.

Zaletą tej lampy jest fakt, że jest ona dopasowana do każdego rodzaju stopek. Możecie ją zamontować nie tylko w stopce aparatu, ale także na lampie reporterskiej, gdzie będzie pełnić funkcję lampy wspomagającej.

Z bardziej technicznych informacji: panel LED zaopatrzony jest w dyfuzor służący do odbijania światła pochodzącego z lampy błyskowej. Waga lampy jest niewielka, wynosi 220 g. Zasilają ją 4 baterie AA, starcza to na 2 godziny pracy. Moc lampy możemy ustawić na 1,5W lub 3W. Temperatura barwowa światła to 5600K.

Leave a Reply