Głowica statywu Manfrotto 496RC2 COMPACT

Głowica do statywu Manfrotto 496RC2

Było o statywach, więc nadszedł czas na głowicę. Dzisiejszym głównym aktorem jest głowica Manfrotto 496RC2 COMPACT. Co nam oferuje? Przede wszystkim wysoką jakość wykonania w korzystnej cenie (około 300 złotych). Jednak to nie wszystkie zalety, które proponuje nam ten model.

Przede wszystkim, głowica ta jest przeznaczona zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Sam często jej używam podczas pracy z lustrzankami, ponieważ jest wykonana niezwykle solidnie. Posiadam ją od około 3 lat i jest w stanie nie gorszym niż w momencie zakupu. Dzięki sprawdza się w sytuacjach, gdy często musimy zdejmować aparat ze statywu.

Na koniec oczywiście parametry techniczne. Wykonana jest z aluminium. Maksymalne obciążenie tej głowicy to 6 kg, co jest dobrym wynikiem. Obrót poziomy w zakresie 360 stopni, pionowy wynosi 90 stopni. Wysokość to 10 cm. Szybkie mocowanie aparatu zapewnia płytka prostokątna 200PL. Gwint do mocowania w przypadku mocowania korpusu do płytki to 1/4 cala, a do statywu 3/8 cala. Polecam zwłaszcza dla osób, które nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy.

Leave a Reply