Statyw Benro Explorer A-297m8

Nie ma chyba pasjonata fotografii, który obyłby się bez dobrego statywu 🙂 Pomimo faktu, że teoretycznie nie jest on niezbędnym narzędziem w naszej pracy, to jednak bardzo ułatwia życie i trzeba go mieć. Od siebie polecam model Benro A-297 M8. Jego cena to 537 złotych, a o zaletach opowiem za chwilę.

Przede wszystkim, jest to statyw lekki, ponieważ jego konstrukcja wykonana jest z aluminium wysokiej jakości. Możemy w nim również niezależnie regulować kąty pomiędzy nogami. Jeśli potrzebujemy, statyw może znaleźć się w pozycji praktycznie poziomej. Regulowane jest to za pomocą jednego ruchu pokrętłem, co ułatwia sprawę. W tym modelu zastosowany jest również system blokowania nóg, który zapobiega ich przekręcaniu, a także gumowa blokada, który chroni nasz sprzęt przed czynnikami zewnętrznymi. Kolumnę również możemy ustawić pod dowolnym kątem i szybko zablokować ją w dowolnej pozycji, dzięki specjalnemu systemowi.

Przy zakupie otrzymamy torbę, pasek na ramię oraz futerał. Maksymalna wysokość jaką osiąga to 164,7 cm, bez kolumny centralnej jest to 147 cm. Po złożeniu jest to 66,5 cm, przez co czasami mam problem z włożeniem go do plecaka. Waży niewiele ponad 2 kilo. Mimo tej jednej wady mogę polecić ten statyw wszystkim, którzy potrzebują tego typu produktu.

Leave a Reply