Monopod Benro MP-96M8 – opinia

Monopod to rodzaj praktycznego i najprostszego statywu statywu fotograficznego, składającego się tylko z jednej nogi. Prostota monopodów sprawia, że są one niezbędne dla fotografów zajmujących się fotografią sportową, turystyczną i przyrodniczą. Sprawdzają się w sytuacjach, w których potrzebna jest mobilność, a jednocześnie stabilność. Właśnie w takich sytuacjach niezastąpiony jest statyw fotograficzny Benro MP-96M8.

Bardzo mobilny monopod

Ten monopod po złożeniu jest wielkości kijka, o długości zaledwie 55 centymetrów. Można go zatem włożyć do większej torby, lub przymocować do mniejszej. Po rozłożeniu Benro MP-96 M8 osiąga imponującą wysokość 173,5 centymetra. A to nie wszystko, gdyż ten monopod wyposażony jest w dodatkowy statyw w podstawie, podwyższający go o 5 centymetrów. Nie trzeba więc go bez przerwy podtrzymywać rękami. Taka konstrukcja sama utrzyma sprzęt o wadze to pięciu kilogramów. Jest to wystarczające, aby zamontować na niej sprzęt z naprawdę dużym i ciężkim obiektywem. Przy przytrzymaniu statywu rękoma Benro MP-96 M8 udźwignie sprzęt nawet o wadze do dwudziestu kilogramów.

Szybkość działania

A wszystko to przy niezwykle lekkiej konstrukcji, gdyż cały zestaw waży zaledwie 0.86 kg. Tak mały ciężar udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu wytrzymałych, ale lekkich, aluminiowych i wykonanych z najwyższą starannością elementów. Dodatkową zaletą tak lekkiego i prostego w konstrukcji zestawu, jest możliwość rozłożenia go w zaledwie w kilkanaście sekund.

Wygodny i dopracowany

Ten statyw fotograficzny posiada również piankowy uchwyt. Zapewnia on izolację między ręką a metalem, co pomocne jest zwłaszcza w chłodne i mroźne dni. Benro MP-96 M8 wyposażony został także w gumowe blokady tulei, dzięki temu zestaw jest naprawdę wodoodporny. Gumowe uszczelki zapobiegają również przedostawaniu się kurzu i piasku, które mogłoby spowodować uszkodzenie sprzętu. Aby ułatwić jego transport i trzymanie, statyw został zaopatrzony w użyteczny pasek na ręką. Wszystkie monopody Benero do montowania sprzętu fotograficznego stosują śrubę o średnicy 1/4″ lub 3/8″, co pozwala na montaż głowic zarówno z dużym, jak i małym gwintem.

Benro MP-96 M8 używany w plenerach nie ogranicza mobilności fotografa, pozwalając mu na używanie naprawdę dużych super zoomów. Można go zatem zabrać zarówno na fotografowanie ptaków i zwierząt w dużych zbliżeniach, jak i na stadion sportowy. Dla wygody korzystających ze statywów w pomieszczeniach, przy zdjęciach wymagających dłuższego czasu naświetlania, ten monopod posiada gumową końcówkę nogi, tak, że nie porysuje ona podłogi.

Leave a Reply