O mnie

Witam serdecznie na moim blogu! Mam na imię Sławek i jestem 32-letnim miłośnikiem wszystkiego, co związane z fotografią. Profesjonalnie zajmuje się tym od około 10 lat, jednak moja miłość do fotografii zaczęła się już kiedy byłem dzieckiem, głównie za sprawą mojego taty. To właśnie on wprowadził mnie do tego świata i jak widać, do dzisiaj nie potrafię się z niego wyrwać!
Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się, gdzie mógłbym podzielić się moją pasją do robienia zdjęć wszelakiego typu, i tak o to powstał ten blog. Pojawią się tutaj głównie recenzje akcesoriów fotograficznych, bo właśnie na tym chciałbym się skupić. Mam nadzieję, że razem spędzimy tutaj wiele miłych chwil!

Mój sprzęt

Aby trochę przybliżyć moją sylwetkę, podzielę się z Wami moim ulubionym sprzętem fotograficznym. Zacznę od najważniejszego, czyli korpusu. Jest to zdecydowanie Canon 5D Mark III. Mój egzemplarz ma już 5 lat i przez ten cały czas sprawował się bez zarzutów. To głównie dzięki niemu mogę pochwalić się znajomymi moimi najlepszymi fotografiami.
Jakie są jego główne zalety? Przede wszystkim niezawodność, uniwersalność oraz doskonała jakość zdjęć. W odróżnieniu od innych aparatów Canona, mogę pochwalić również jego autofokus. Nie należy on do najtańszych modeli, jednak z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu, kto chce zająć się fotografią bardziej na poważnie. O obiektywach nie będę się już tak rozpisywał, wymienię tylko ich nazwy. Są to Canon 100/2.8L Macro IS USM oraz Canon 50/1.8 II. Ten drugi model polecam szczególnie osobom, które fotografią zajmują się bardziej rekreacyjnie. Z lamp błyskowych zdecydowanie najbardziej lubię używać YongNuo YN685. Ma ona wyjątkowo proste mocowanie do aparatu, co bardzo ułatwia mi pracę. Myślę, że na tę chwilę to by było na tyle, jeśli mielibyście jakieś pytania, to z chęcią na nie odpowiem.

Leave a Reply